Ogrzewanie za darmo Fotowoltaika + Pompa ciepła

Od dłuższego czasu pracujemy nad systemem darmowego ogrzewania budynków mieszkalnych jednorodzinnych ostatnie lata stworzyły możliwości które po prostu trzeba wykorzystać!

Konsumpcja a Inwestycja ?

Konsumpcja to zainwestować powiedzmy 20 000 zł w instalację grzewczą np. Kocioł gazowy lub kocioł na eko groszek pellet itp. Czemu ? ponieważ inwestujemy po czym dalej musimy ponosić koszty związane z zakupem paliwa… gaz, ekogroszek, pellet co wychodzi zależnie od typu instalacji i przenikalności cieplnej budynku od 300 zł do 1000 zł miesięcznie dla domu ok 100 m2 powierzchni użytkowej.

Inwestycja to fotowoltaika + pompa ciepła czemu ? ponieważ inwestując niewiele więcej niż w tradycyjne i modne do tej pory systemy grzewcze otrzymujemy model ogrzewania który nie generuje kosztów związanych z zakupem drogiego i nieekologicznego paliwa. Inwestując ok 18 000 zł w fotowoltaikę moc ok 6.0 KW + pompa ciepła powietrze woda DC Inverter ok 8 000 zł + bufor ok 3 000 zł jesteśmy w stanie efektywnie ogrzewać nasze domy nawet w temperaturach sięgających – 25 °C.

 

W konfiguracji Inwestycja otrzymujemy model ogrzewania który nie obciąża budżetu domowego ponieważ nie generuje kosztów związanych z zakupem paliwa a napędza to wszystko energia ze słońca. Jednocześnie jest ekologiczny oraz przyjazny środowisku.